Toto je interiér prvního autonomního auta koncernu GM. Nechybí tu něco?

12.  1.  2018 | Radek Pecák | 19

Vozy využívající systémy ADAS nejvyšší úrovně nebudou potřebovat volant ani pedály. Tak jako v případě plně autonomního vozu koncernu GM.

Jeden z největších světových automobilových koncernů General Motors vede v současnosti komunikace s Úřadem pro bezpečnost silničního provozu v USA (NHTSA) o podmínkách, za kterých by mohl začít nabízet vozy s autonomním řízením. S jejich výrobou hodlá zřejmě začít až poté, co dostane příslušné povolení.

BMW slaví 100 let existence konceptem Vision Next 100. Řídí sám BMW slaví 100 let existence konceptem Vision Next 100. Řídí sám

Snímek interiéru prvního vozu bez volantu a pedálu již automobilka uvolnila. Vše napovídá tomu, že jde o model Chevrolet Bolt, z jehož palubní desky byl odstraněn volant a pedály a na středovém pedálu logicky chybí páka voliče režimů automatické převodovky. Tyto prvky plně autonomní auta nepotřebují, ve skutečnosti je tedy uvnitř všechno v pořádku.

Zůstaly pouze ovladače klimatizace, audia a nezbytné držáky na kelímky či plechovky s nápoji. Je tak potvrzená loňská informace autonomní divize koncernu Cruise Automation. Ta oznámila, že má připravenou třetí generaci svého autonomního vozidla na bázi elektromobilu Chevrolet Bolt.

Autonomní budoucnost v podání ručně vyrobených konceptů Kia Autonomní budoucnost v podání ručně vyrobených konceptů Kia

V loňském roce General Motors oznámil, že má připravený program pro zahájení výroby autonomních vozidel. Jeho představitelé jsou přesvědčeni, že již příští rok bude moci svá vozidla nabídnout pro společnosti nabízející službu sdílené jízdy.

Další článek »

Diskuze
19 příspěvků
Témata článku: Chevrolet, Autonomní vozy, Nejvyšší úroveň, Silniční provoz, Autonomní vůz, Palubní deska, Příští rok, Volant, Autonomní vozidlo, USA, Vůz využívající, Interiér, General Motors, Loňský rok, První vůz, Autonomní řízení, Koncern, Auto koncernu, Páka, Vůz, Pedál, Automatická převodovka, ADAS, Plech, Zahájení výroby
Sdílet článek
Další mobilní weby