Test ojetiny Hyundai i30: První český Korejec vyjde na 70 tisíc. Jak funguje?

11.  2.  2018 | David Rusol | 75

Hyundai i30 byl prvním vozem, který korejský výrobce začal vyrábět ve slezských Nošovicích. Jak slouží po více než deseti letech provozu?

Kapitoly článku:


Kdy začali evropští zákazníci brát vážně korejské automobilky Hyundai a Kia? Na tuto otázku není lehké odpovědět. Třeba v odborném tisku Hyundai poprvé výrazněji bodovali s modelem getz, u Kie pak uspěl model cerato, který se však nedočkal výraznějšího prodejního úspěchu.

Skutečně masové prodeje vyžadovaly silnější střelivo a výraznější změnu strategie. Korejci zainvestovali do výstavby dvou nových továren na území bývalého Československa. Oporou se jim stalo německé vývojové centrum. Úspěch pak podpořily v té době nevídané záruky: u Hyundaie pěti- a Kie dokonce sedmiletá.

To nejlepší z Česka? Hyundai rozšířil nabídku hlavního konkurenta Octavie To nejlepší z Česka? Hyundai rozšířil nabídku hlavního konkurenta Octavie

Prvním zástupcem nové strategie byl v roce 2007 Hyundai i30, který začal sjíždět z linky ve slezských Nošovicích. V Žilině vyráběná Kia cee´d se použitou technikou nelišila. Nošovický sourozenec však ve verzi kombi nabízí o pět centimetrů delší rozvor.

I díky dobré ceně se jednalo o prodejní úspěch - především u soukromé klientely. Auta si drží slušně cenu i po letech: nejstarší kusy vycházejí asi na sedmdesát tisíc korun. Zachovalé základní modely pořídíte asi o třicet tisíc dráž.

Na co si dát pozor poradíme v galerii.

1.jpg2.jpg3.jpg

Program olympiády: České vrcholy na ZOH 2018, co a kdy sledovat?

Pokračování v další kapitole »

Diskuze
75 příspěvků
Témata článku: Ojetiny, Hyundai, Kombi, Hyundai i30, Jasný původ, Přístrojová deska, Kompaktní kombi, Nošovice, Ujetý kilometr, Československo, Působící interiér, Rychlá reakce, Druhá strana, Vysoká poptávka, Dobrý dojem, Nová strategie, Nejstarší kus, Slabé místo, Korejský výrobce, Korejská automobilka, První dojem, Přední část, Černý plast, Česká republika, První zástupce
Sdílet článek
Další mobilní weby