Také pneumatika může získat cenu za design. Nyní slaví u Continentalu

11.  8.  2017 | Radek Pecák | 7

Ocenění IF Design Award a red dot design award získala nová letní pneumatika Continental PremiumContact 6 pro luxusní automobily a vozy střední třídy.

Také pneumatika může získat cenu za design. Nyní slaví u Continentalu

I díky speciálnímu vzhledu bočnice, kde se díky hře světel a stínů zobrazují hvězdičky, udělili letos porotci rozhodující o oceněních v oblasti průmyslového designu ocenění IF Design Award a red dot design award pneumatice Continental PremimContact 6.

"Samozřejmě nás ocenění velice těší. Při navrhování moderního designu pneumatiky nejprve zvažujete dezén. Ten je velice důležitým aspektem, neboť musí vyhovět stále větším očekáváním v oblasti bezpečnosti, ovladatelnosti a pohodlí. Důležitou roli ale také hraje vzhled bočnice. Nejenže jsou na ní uvedeny informace, které spotřebitel potřebuje, a z nichž je většina vyžadována zákony, ale bočnice rovněž propůjčuje pneumatice nezaměnitelnou identitu," uvedl Ulrich Behr, konstruktér pneumatik Continentalu.

map-conti-6.jpg

Tato pneumatika se vyrábí ve více než sto velikostech. Kromě ocenění za design si získala uznání i za funkčnost. Například zvítězila v testu letních pneu časopisu Auto Bild, při němž ze všech konkurentů měla nejkratší brzdnou dráhu na suchu i na mokru. Odborníci oceňují také její vlastnosti v oblasti spotřeby a výdrže.  

Další článek »

Diskuze
7 příspěvků
Témata článku: Design, Pneumatiky, Bočnice, Muž, Dezén, Aspekt, Pneu, Spotřebitel, Continental, Zisk
Sdílet článek
Další mobilní weby