MotoGP: konečné výsledky všech kubatur GP Španělska

Letošní úvodní Grand Prix nejslabší kubatury vyhrál Marco Simoncelli, náš Pešek nedojel do cíle. - Daniel Pedrosa ve třídě do 250 ccm nepustil své první místo od startu až do cíle, náš Rous získal 4 body. - Ital Rossi po tvrdém souboji s Gibernauem ve španělském Jerezu triumfoval v kategorii MotoGP.

Letošní rok vás budeme informovat o MS silničních motocyklů formou výsledkových tabulek z Grand Prix.

Poznámka: Obrázky s výsledky jsou z webu Motogp.com

125 ccm

V 10. kole závodu kvůli poruše stroje končí náš Lukáš Pešek. Druhý český závodník, Karel Abrahám, závod dokončil na 22. místě. Letošní úvodní Grand Prix nejslabší kubatury vyhrál Marco Simoncelli.

Výsledky 1. kvalifikace --- 2. kvalifikace --- postavení na startu --- výsledky závodu

250 ccm

V prostřední kategorii MS silničních motocyklů zvítězil Daniel Pedrosa stylem start-cíl. Z našich zástupců hájil barvy Radomil Rous a za 12. místo si připisuje 4 body. Velká smůla potkala slušně jedoucího Jakuba Smrže, protože v posledním kole jej zradila motorka a musel z 11. místa odstoupit.

Výsledky 1. kvalifikace --- 2. kvalifikace --- postavení na startu --- výsledky závodu

MotoGP

Velký boj o trimf v úvodní Grand Prix svedli v posledních dvou kolech Ital Rossi a domácí jezdec, Španěl Gibernau. V poslední zatáčce došlo dokonce ke kontaktu obou jezdců; výsledkem byl výlet Gibernaua do kačírku a prvenství pro Valentina Rossiho.