Do aukce jde Aston Martin Eltona Johna. Raritní je ale i bez slavného majitele

10.  2.  2018 | Milan Lažanský | 4

Volant na pravé straně vás v tomto případě možná nezastaví!

Slavná jména předchozích majitelů dovedou zvednout cenu na aukcích klasických vozů přímo násobně, přitom samy o sobě nemusí být ani v dobrém stavu, ani nijak výjimečné. To není ale příklad tohoto Aston Martinu V550, který se bude dražit 24. a 25. února v aukční síni Silverstone.

Standardních modelů V550 bylo vyrobeno pouze 240 kusů. Tento je v úžasném stavu. Najeto má pouze 14 tisíc kilometrů. Jedná se o ročník 1997, tehdy si jej jako nový z továrny objednal Sir Elton John.

Aston Martin Valkyrie může mít speciální lak. S příměsí prachu z Měsíce! Aston Martin Valkyrie může mít speciální lak. S příměsí prachu z Měsíce!

V550 byl svérázným počinem automobilky, pro níž nejsou hrany devadesátých let běžné. Jedná se o variantu vozu V8 Vantage. Číslovka poukazuje na zvýšený výkon 550 koní. Osmiválec o zdvihovém objemu 5,3 litru nabídne také 740 Nm maximálního točivého momentu.

Převodovka je manuální šestistupňová od ZF. Na stovku zrychlí za 4,6 sekund, maximální rychlost činí 300 km/h. Auto by se mělo prodat za částku od 190.000 do 240.000 liber, tedy od 5,4 milionu Kč do 6,8 mil Kč

Další článek »

Diskuze
4 příspěvky
Témata článku: Zajímavosti, Aston Martin, Aukce, Zdvihový objem, Volant, Majitel, Dobrý stav, Pravá strana, Standardní model, Maximální rychlost, Varianta vozu, Aukční síň, Silverstone, Klasický vůz, Elton John, Slavné jméno, Předchozí majitel, Zvýšený výkon
Sdílet článek
Další mobilní weby