Dny hatchbacku Alfa Romeo MiTo jsou sečteny. Velké trhy nezajímá

10.  3.  2018 | Radek Pecák | 8

Budoucnost Alfy Romeo a dalších značek koncernu FCA odtajní Sergio Marchionne až v letošním červnu. Nicméně už v Ženevě připustil, že s hatchbackem MiTo to nevypadá dobře.

Už devět let letos na podzim uplyne od okamžiku, kdy se poprvé představil malý hatchback s logem Alfa Romeo. Byl by tedy nejvyšší čas na to, aby se první generace odebrala na odpočinek a na její místo nastoupila ta druhá.

Jenže, to se s nejvyšší pravděpodobností nestane. Britský server Autoexpress totiž zveřejnil vyjádření šéfa koncernu FCA Sergia Marchionneho, který připustil, že budoucnost tohoto vozu nevypadá příliš optimisticky.

Segment malých třídveřových hatchbacků je totiž v současné době velice malý a v dohledné době to nevypadá na nějakou zásadní změnu v tomto směru. Na druhou stranu, není zcela vyloučené, že by jméno zůstalo zachováno a v budoucnosti by se skvělo na zádi vozu jiné kategorie. Pravděpodobně by šlo o malý crossover. "Pokud bude MiTo v budoucnosti existovat, pak si nemyslím, že by to bylo ve stávající podobě," řekl k tomu Marchionne.

Test ojetiny: Alfa Romeo MiTo je krásná, zlobí méně, než byste čekali Test ojetiny: Alfa Romeo MiTo je krásná, zlobí méně, než byste čekali

Oproti tomu, Giulietta by mohla pokračovat nadále, i když ani v jejím případě není situace zdaleka ideální. Jde přitom také o poměrně "starý" model. Na trhu je od roku 2010.

"Nová Alfa je definována modely 4C, Stelvio a Giulia. Giulietta a MiTo jsou velmi dobré vozy, ale nejsou na stejné úrovni jako Giulia a Stelvio," dodal k tomu hlavní technik Alfy Romeo Roberto Fedeli.

Test Alfa Romeo Giulietta 1.6 JTDM TCT – Recept na věčné mládí Test Alfa Romeo Giulietta 1.6 JTDM TCT – Recept na věčné mládí

Oběma hatchbackům navíc v současné době přitěžuje, že byly vyvinuty hlavně pro evropské zákazníky a v současné době se značka daleko více orientuje na trhy v Asii a Severní Americe. Tam je přitom segment, do kterého MiTo a Giulietta patří, velice malý.

Alfa_Romeo-MiTo-2017-1600-01.jpgAlfa_Romeo-MiTo-2017-1600-02.jpgAlfa_Romeo-MiTo-2017-1600-03.jpg
Alfa_Romeo-MiTo-2017-1600-04.jpgAlfa_Romeo-MiTo-2017-1600-05.jpg

 

 

Další článek »

Diskuze
8 příspěvků
Témata článku: Byznys, Alfa Romeo, Současná doba, Nejvyšší čas, Stejná úroveň, Nová alfa, Druhá strana, Ženeva, Britský server, Mito, Alfa Romeo Giulia, Malý crossover, Koncern, Starý model, Severní Amerika, Hatchback, Malý hatchback, Nejvyšší pravděpodobnost, První generace, Budoucnost, Asie, Evropský zákazník, Zásadní změna, Segment malý, Velký trh
Sdílet článek
Další mobilní weby