Blíží se opravdu krásná čínská auta? Tyto koncepty má na svědomí Pininfarina

13.  4.  2018 | Milan Lažanský | 6

Automobilka původně z Hong-Kongu představuje další koncepty oděné do karoserie od Pininfariny.

Znáte automobilku Hybrid Kinetic Group? Úzce spolupracuje s designérským studiem Pininfarina. Společně se prezentovali už na březnovém autosalonu v Ženevě, kde představili koncept cestovního "HK GT". Na šanghajskou motorshow se chystají rovnou se dvěma koncepty.

Oba jsou na první pohled blízké realitě a před autosalonovým představením je HKG ukazuje vždy na dvou snímcích. Prvním modelem je sedan H500. Podle obrázku jde spíše o módní "čtyřdveřové kupé". Druhým vozem je SUV K350. Boční linie, které Číňani prezentují, se nám zdají opravdu povedené. Ze snímku interiéru vyplývá, že jde pouze o čtyřdveřový vůz.

Pět ikon od značky Lotus: Na tuto skvělou minulost teď navážou Číňané Pět ikon od značky Lotus: Na tuto skvělou minulost teď navážou Číňané

Krom čtyřech fotografií toho vlastně HKG víc oficiálně neprozradilo. Očekává se však, že pohonné ústrojí bude vycházet z předchozích konceptů. Vždy šlo o plné elektromobily s údajným dojezdem téměř tisíc kilometrů na jedno dobití a články s výdrží 50 tisíc cyklů.

Na sériovou výrobu aut se připravují nejen tyto koncepty, ale celá automobilka. Zatím není jasné, se kterým z konceptů vyrukuje nejdříve. Premiéra konceptů se nicméně datuje k 25. dubnu.

Další článek »

Diskuze
6 příspěvků
Témata článku: Premiéry, Autosalony, Design, Ostatní značky, Auta z Číny, Pininfarina, Čínské auto, Karosérie, Ženeva, Automobilka, Předchozí koncept, Sériová výroba, Pohonné ústrojí, Druhý vůz, Čtyřdveřový vůz, První pohled, Hong-Kong, Hongkong, Koncept, Auto, Březnový autosalón, První model, Boční linie, Plný elektromobil, Svědomí
Sdílet článek
Další mobilní weby